אימפריאל בר מקום 17 בעולם כבוד גדול

מירה איתן

סצינת האלכוהול המקומית זכתה לאחרונה בשני הישגים חסרי תקדים. רק לפני כחודש התבשרנו כי אריאל לייזגולד זכה לתואר הברמן השני הטוב בעולם, בגמר אליפות הברמנים לשנת 2015, והנה הגיעה השבוע עוד ידיעה מרעישה. אימפריאל בר זכה להיכנס לרשימה היוקרתית של 50 הברים הטובים בעולם, בתחרות השנתית של מגזין המשקאות Drinks International מלונדון,  וכל זאת בקפיצה ישירות למקום ה-17 (הכניסה הגבוהה ביותר ברשימה)!!

בד בבד, זכה האימפריאל גם במקום הראשון בקטגוריית הבר הטוב ביותר במזרח התיכון ובאפריקה, תואר  הוענק לו גם בשנה שעברה. עם הכניסה לרשימת ה-50 הטובים ביותר, האימפריאל נמצא עכשיו בצמרת הברים הנחשקים ביותר, וביניהם ה- Artesian (במקום הראשון כבר פעם רביעית) וה- Nightjar הלונדוניים, ו- The Dead Rabbit ו- Employees Only הניו יורקריים ועוד כמה ברים מצוינים אחרים מהעולם כולו. על הדירוג אמונים 400 אנשי תעשיית האלכוהול מרחבי העולם. כל אחד מהם בוחר 5 ברים בהם ביקר בשנתיים האחרונות ואותם הוא מגדיר כטובים ביותר בעולם. הפרמטרים בהם משתמשים הם תפריט המשקאות, האווירה, העיצוב, החדשנות והתרומה לתעשיית האלכוהול והקוקטיילים.

 

גלעד לבנת, מבעלי ומייסדי האימפריאל, שחזר בפני את ההתרגשות הרבה והציפייה מורטת העצבים בזמן הכרזת שמות הזוכים. השנה, שלא כמו בשנה שעברה, גלעד לא היה בטכס עצמו, והיה צמוד לטלפון ולווטס'אפ ולדיווחים חיים מהאירוע. "הניחוש המושכל שלנו וההימורים הורו על מקום 37 עד 42. אידאלי עבורנו היה להיכנס לאזור המקום ה-40. לרגע לא חשבנו להגיע רחוק יותר, כל מקום מעבר לזה נחשב להישג ענק. כשהגיעו למקום ה-30 ועוד לא הכריזו עלינו אמרנו שזה מטורף והתרגשנו מאוד מהאפשרות שנהיה במקום ה-29 או בסביבתו. כשהמסרונים שנשלחו כל הזמן באקסטזה הגיעו למקום ה-20 חשבתי שהם כנראה עובדים עלי ולא מספרים לי ושכבר אמרו את שמנו. אף אחד לא קיווה אפילו שנהיה בין המקום ה-20 ל-30 ובטח לא מעבר לזה. ואז קיבלתי את התמונה של המסך הגדול עם הזכייה שלנו במקום ה-17. התרגשות מטורפת. באותה הזדמנות נבחרנו גם ל'כניסה הגבוהה ביותר לרשימה'. בעצם, אחרי ה'ארטזיאן', שקיבל את הפרס הראשון, את הבר הטוב ביותר בבריטניה ואת הבר הטוב ביותר בעולם, אנחנו לקחנו הכי הרבה פרסים בטכס, מקום 17, מקום ראשון באפריקה והמזרח התיכון והכניסה הגבוהה ביותר לרשימה". התרגשות רבה וכבוד גדול.

בשנה החולפת היו אנשי האימפריאל די אנונימיים, לא רבים הכירו אותם בעולם, השנה רבים יותר כבר הכירו ופרגנו מראש. 400 הבוחרים חייבים להצביע רק על המקומות בהם ביקרו. "בשנה שעברה" אומר גלעד, "היה לנו חשוב מאוד להביא אלינו אנשים שיכירו אותנו. השנה הגיעו כבר הרבה יותר אנשים מהתעשייה, חלק הגיעו כבר מעצמם, חלק אנחנו הבאנו וחלק בעזרת חברות האלכוהול שהבינו איפה אנחנו נמצאים בענף ודאגו להביא עוד מבקרים מהרשימה (בעיקר חברת IBBLS). לא באמת ידענו מי יצביע עבורנו ומי לא, אך הייתה לנו כבר הכרה בינלאומית, הרבה פוקוס ודיבור היו עלינו במהלך הטכס עצמו".

אז איך ממנפים את הזכייה ואיך היא יכולה לעזור בהמשך? " היום יהיה לנו הרבה יותר קל להביא אנשים לארץ, ומבקרים ירצו להגיע לפה בעצמם, כבר לא צריך יותר מדי לשכנע אותם. זה יכול לעזור לנו להסתובב בעולם, לתת הרצאות, תצוגות בר, שיתופים בין ברים וחילופי ידע ואינפורמציה שיעזרו בפיתוח עתידי, ויעזרו להמשיך ולהשתפר. גם בזירה הבינלאומית זה יעזור כשכל מבקר שיחזור יכתוב על המקום ויביא אלינו יותר ויותר מבקרים מחוץ לארץ".

הבר הקטן בפינת הירקון וטרומפלדור הספיק לקטוף בשנתיים וחצי שנותיו הרבה שבחים, אך לאחרונה החליטה הקבוצה להוסיף לעצמה עוד עסק. אל גלעד לבנת, בר שירה ודרור אלתרוביץ, הצטרפה גם המסעדנית מלי לב ויחדיו הקימו את 'לה אוטרה' (בספרדית: האחרת), מסעדה מקסיקנית קאריבית בסמוך ל'אימפריאל בר'. בנוסף לזה השיקו באימפריאל ליין של קוקטיילים מבוקבקים מצוינים שאפשר להזמין לאירועים.

במקביל, עובדת החבורה על המקום הבא, עוד סניף לאימפריאל, בר קוקטיילים במתכונת כשרה ומעט שונה, שממוקם במלון 'כרמים' בקריית ענבים ליד ירושלים. המקום החדש ייפתח בתחילת שנת 2016 וייקרא Imperial Red. המקום מכוון לקוקטיילים מצוינים, אך גם קצת יותר ליין ואלכוהול ברמה גבוהה. בר ג'אז, עם יותר עץ, בצבעים של אדום ושחור. בר מודולרי, שיוכל לתפקד כקטן ואינטימי, או להיפתח לרחבה גדולה יותר שתוכל לשמש גם להופעות ועוד.

רעיונות לעתיד יש כמובן, אבל בינתיים שומרים למקד את כל האנרגיות במקומות האלה ולעשות אותם הכי טוב שיש. וכמו שאומר גלעד "ברגע שמגיעים למקום ה-17 אסור לעצור ולנוח, צריך כל הזמן להמשיך וללמוד, לשמור על הקיים וגם להתפתח".

התפרסם באתר סנהדרינק

עוד סיפורי אלכוהול